500px vk tumblr gift phone play angle-left angle-right angle-up angle-down twitter heart envelop tag star facebook feed close checkmark menu instagram googleplus pinterest search skype dribbble users certificate expand linkedin map-pin-fill pen-alt-fill youtube flickr clock bag

Gripende stevneåpning

I går kveld var det åpning av det første av BCCs sommerstevner dette året. Den fullsatte salen på Oslofjord Convention Center fikk oppleve en flott og gripende markering. Nå venter to uker med både oppbyggelse og spennende aktiviteter for alle aldre.


Det var den lille lokalmenigheten i Måløy som hadde forberedt og iscenesatt åpningsseremonien. Gjennom en serie videosnutter fikk vi se hvilke forventninger deltakere i alle aldre hadde til stevnet, og hva sommerstevnene har betydd for dem opp gjennom årene. Kor og orkester framførte en vakker versjon av en av menighetens sanger, før en ung gutt tente stevnefakkelen for å symbolisere at stevnet var offisielt åpnet.

Kor og orkester framførte menighetens sanger med innlevelse og verdighet.
Kor og orkester framførte menighetens sanger med innlevelse og verdighet.
En gruppe barn deltok i åpningsseremonien, og plasserte blant annet lys i formasjon foran fakkelen som skulle tennes.
En gruppe barn deltok i åpningsseremonien, og plasserte blant annet lys i formasjon foran fakkelen som skulle tennes.
Stevnefakkelen tennes.
Stevnefakkelen tennes.

Kåre J. Smith og flere andre holdt korte åpningsappeller, og minnet om den kjærlighetens kraft som vi kan bruke i våre daglige liv. Det er denne kjærlighetens drivkraft som står bak virksomheten i menigheten, og det er denne som må være rådende i vår omgang med hverandre. Det som gjøres av tvang fører ikke til glede, men der kjærligheten driver blir det også glede og trivsel enten det handler om familieliv, venneflokk eller menighet.

Deltakerne kommer fra hele verden, og fikk hilsninger til sine respektive land på storskjermen.
Deltakerne kommer fra hele verden, og fikk hilsninger til sine respektive land på storskjermen.
En fullsatt sal fikk med seg den gripende åpningen.
En fullsatt sal fikk med seg den gripende åpningen.

De neste dagene blir det oppbyggelige møter der trosgrunnlaget står i sentrum, aktiviteter for barn og ungdom, konkurranser, egne ungdomssamlinger, barnearrangementer, leker og turneringer. Slik går det slag i slag fram til fredag i neste uke, da stevnet avsluttes med festmøte på kvelden. Underveis vil jeg innimellom forsøke å skrive litt fra det som skjer, så følg med!

×